Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

You are not connected. Please login or register

Produse de curatare/ingrijire

3 posters

Go down  Message [Page 1 of 1]

1Produse de curatare/ingrijire Empty Produse de curatare/ingrijire Fri Apr 22, 2011 2:34 pm

andrei0241

andrei0241

M'am gandit sa fac un topic mai general unde sa se discute despre produsele de ingrijire auto.

Eu as fi interesat deocamdata de ceva pentru geamuri. La Roomster'ul pe care l'am avut inchiriat in Cehia am observat ca parbrizul era tratat cu ceva si mi s'a parut foarte misto chestia.
Cum in supermarketuri am vazut multe marci la preturi destul de diferite, m'am gandit sa va intreb si pe voi ce produse ati folosit si cat de multumiti ai fost de ele.

2Produse de curatare/ingrijire Empty Re: Produse de curatare/ingrijire Fri Apr 22, 2011 9:18 pm

adytzu



Detaliaza, please! In ce sens tratat? De ploaie, de soare, de zgarieturi?
Eu tocmai ce l-am schimbat si as fi interesat de astfel de tratamente.

3Produse de curatare/ingrijire Empty Re: Produse de curatare/ingrijire Sat Apr 23, 2011 1:33 am

andrei0241

andrei0241

Eu am observat de ploaie ... nu ramaneau stropii de apa. Si prin tratat ma refeream o solutie ptr spalat geamul, nu la altceva mai deosebit. Sau cel mult ceva de genul aplicatorului Aquapel, pe care l'am gasit la 35ron

4Produse de curatare/ingrijire Empty Re: Produse de curatare/ingrijire Sat Apr 23, 2011 2:17 am

c6t9

c6t9

Am avut și eu ceva similar de la nemți și nici nu foloseam ștergătoarele. N-am prea văzut pe aici nimic similar, nici măcar la alte mașini.
Nu știu cu ce mi-au spălat ăia mașina. Cred că ei le dau cu ceva mai mult decât o ceară, că a stat și curată mai mult timp. Aici dacă o spăl, până acasă e plină de praf.

https://www.facebook.com/pages/Text-sunet-și-imagine/151603018234

5Produse de curatare/ingrijire Empty Re: Produse de curatare/ingrijire Sat Apr 23, 2011 3:02 am

andrei0241

andrei0241

Probabil ceva de genul asta. Ca zice "Tehnologia “Water Drop Speed” garanteaza o indelungata actiune hidrofuga pe geamuri si caroserie "

Cat despre faptul ca masina a stat mai curata pe la nemti, nu e doar de la vreun tratament, ci si de la curatenie.
Acum, cat am fost la cehi, cel putin in Praga in 3 seri am vazut spaland strazile (probabil si in celelalte le'au spalat, doar ca nu m'am sincronizat eu cu ei), plus barierele de paduri plus plus ...
Eu am facut ~800km in cele 5 zile si cand am lasat masina era aproape la fel de curata ca atunci cand o ridicasem. Cu siguranta, daca nu ar ploua, rezista 2 saptamani suficient de curata incat sa nu necesite spalare

6Produse de curatare/ingrijire Empty Re: Produse de curatare/ingrijire Sat Apr 23, 2011 3:12 am

c6t9

c6t9

Nu, a stat mai curată și la noi, că am venit direct în țară de acolo. Vreo 2 săptămâni a ținut.

https://www.facebook.com/pages/Text-sunet-și-imagine/151603018234

7Produse de curatare/ingrijire Empty Re: Produse de curatare/ingrijire Sat Apr 23, 2011 5:15 am

andrei0241

andrei0241

Atunci, data viitoare sa'i intrebi ce folosesc Very Happy

Sponsored content



Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum