Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

You are not connected. Please login or register

 » Auto » Generalități » Huse auto

Huse auto

3 posters

Go down  Message [Page 1 of 1]

1Huse auto Empty Huse auto Thu Mar 31, 2011 9:52 am

andrei0241

andrei0241

Pentru ca in ultima vreme ma tot trezesc cu pete pe tapiseria crem a Fiestei, incep sa ma gandesc serios la niste huse. Desi initial ma gandeam sa merg sa'mi curat tapiseria sau sa o scot de pe scaune/bancheta sa o curat, nici una din iei nu imi surade prea tare. Prima pentru ca intr'un an maxim revin in acelasi punct si pentru ca intre timp unele pete pot deveni dificil de inlaturat, iar a doua pentru ca implica prea mult lucru manual, care nu e deloc simplu din ce'am vazut eu cand am avut prima tentativa de a face asta.

Deci husele sunt cea mai la indemana optiune.
Acum evident ca nu ma intereseaza cele care se gasesc la tot pasul prin comert, ci vreau ceva facut la comanda.
Stiu ca sunt multe site'uri pe net care au o oferta bogata, insa tocmai de aceea va cer sfatul. Ati facut comanda la vreunii sau ati avut contact cu niste huse facute la x sau la y?
Orice recomandare e bine'venita!

2Huse auto Empty Re: Huse auto Thu Mar 31, 2011 10:08 am

c6t9

c6t9

1Q

https://www.facebook.com/pages/Text-sunet-și-imagine/151603018234

3Huse auto Empty Re: Huse auto Thu Mar 31, 2011 10:13 am

1QVIPER

1QVIPER

Eu da. Initial vroiam sa imi pun huse Michael Schumacher. Foarte faine calitativ, so-so la pret. Usor-usor am dat comanda la firma http://husa-auto.ro/ si am imbracat complet scaunele fata + bancheta + cotiera. Ei fac husele dupa VIN-ul masinii si ies ca cele de fabrica (adica vin ca turnate), iar varietatea de materiale este imensa. Nu sunt ieftine. Dar arata exceptional (o zic oricand, si cine le-a vazut poate confirma). Ale mele au costat 980lei cu transport. Poti sa le montezi singur (primesti un DVD cu instructiuni) dar eu am preferat sa apelez la o firma partenera de-a lor si sa monteze ei prin scoaterea completa a scaunelor si canapelei.

https://picasaweb.google.com/dfrangu/InteriorMondeoDupaSchimbari?authkey=Gv1sRgCMaK5I2f9smEQA# aici apar husele montate. Design-ul meu e Classic 023-07 Piano Black (in catalogul lor virtual).

4Huse auto Empty Re: Huse auto Thu Mar 31, 2011 11:59 am

andrei0241

andrei0241

Cat a costat montajul? Si cam cat a durat?
Mai ai la indemana dvd'ul ala? Cat de mare e fisierul explicativ? C'as fi curios sa vad despre ce e vb ...

Din pacate din configuratorul ala al lor nu'mi pot face o idee prea clara despre cum vor arata practic scaunele cu combinatia de materiale pe care o vreau eu Sad

LE: Sunt batut eu in cap, abia acum am gasit si configuratorul virtual Very Happy Acum sa vad ce pret or sa'mi dea ptr configuratia mea - Piano Camel fara inscriptionare



Last edited by andrei0241 on Thu Mar 31, 2011 12:10 pm; edited 1 time in total

5Huse auto Empty Re: Huse auto Thu Mar 31, 2011 12:03 pm

1QVIPER

1QVIPER

Vezi si galeria foto, sunt muuulte masini pozate acolo.

Montajul a costat parca 120 lei. Nu stiu cat a durat ca am lasat masina dimineata si am luat-o seara, ca in paralel s-a facut si detailing-ul interior ( https://picasaweb.google.com/dfrangu/InteriorMondeoInainteDeSchimbari?authkey=Gv1sRgCOezzcbJm9aNDg# ) DVD-ul... La naiba, il caut... Iti arata pasii de baza pentru montajul huselor in sine, pentru ca astea acopera complet scaunele, ca alea de fabrica. Si era in pachet plin de cleme si alte dude de prindere...

6Huse auto Empty Re: Huse auto Thu Mar 31, 2011 12:13 pm

andrei0241

andrei0241

Am gasit intre timp, cum am si zis in editarea ulterioara a postului de mai sus Very Happy Din ce'am vazut in configuratorul virtual, insa, o sa merg pe Duo Camel - 019 / 06

Vad ca's si in CT 2 ateliere care's agreate de ei ptr montaj si ptr 120 ron cred ca mai bine apelez la ei. Scaunele le'am scos deja o data din masina, iar bancheta nu cred sa fie greu de demontat, insa ma gandesc sa nu fie mai complicat la montare in sensul sa nu reusesc sa le trag cum trebe pe scaun

7Huse auto Empty Re: Huse auto Thu Mar 31, 2011 1:00 pm

1QVIPER

1QVIPER

In curand fac 1 an de cand le am. Stau impecabil. A, si mai e un aspect: astia sunt agreati de VAG in primul rand ca si firma (husele se fac in Slovacia sau Slovenia, nu stiu care e SK) si iti garanteaza ca (,) cusatura de airbag este 100% functionala!

8Huse auto Empty Re: Huse auto Thu Mar 31, 2011 3:46 pm

andrei0241

andrei0241

Ti'as fi recunoscator daca ai gasi dvd'ul ala, macar sa'mi fac idee despre montare. Ca prima m'oi duce la vreun service ceva, da dup'aia cand o fi cazul de spalat nu ma mai fatzai pe la aia demonteaza/monteaza ...

Sponsored content



Back to top  Message [Page 1 of 1]

 » Auto » Generalități » Huse auto

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum