Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

You are not connected. Please login or register

TELEFON MOBIL

+5
Aer Curat
ska
Monitor_R
c6t9
oaspetele
9 posters

Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Go down  Message [Page 7 of 7]

1TELEFON MOBIL - Page 7 Empty TELEFON MOBIL Wed May 25, 2011 1:50 am

oaspetele



First topic message reminder :

Am un telefon SE k800i de care pot spune ca am fost multumit spre foarte.
Dar se pare ca incet incet se buleste. Ma rog, cred ca are deja 4-5 ani, asa ca sia facut treaba.
Tinand cont ca am ceva puncte la portocalii (blea) si ca pot sa-mi prelungesc abonamentu cu 2 ani fara probleme, as vrea sa-mi iau ceva si am pus ochii e cateva modele.

https://www.orange.ro/magazin-online/telefoane/lg-gt400

https://www.orange.ro/magazin-online/telefoane/nokia-c2_01

https://www.orange.ro/magazin-online/telefoane/nokia-c3

https://www.orange.ro/magazin-online/telefoane/nokia-c3_01

https://www.orange.ro/magazin-online/telefoane/samsung-galaxy-mini


ce spuneti ?

ma intereseaza sa mearga si sa tina cat de cat bateria. daca are gps cu atat mai bine, da nu e musai. nu veniti cu avioane ca nu dau bani pe telefoane.


151TELEFON MOBIL - Page 7 Empty Re: TELEFON MOBIL Wed Mar 05, 2014 11:18 am

c6t9



Și nu poți să-l ții acolo, deasupra?

https://www.facebook.com/pages/Text-sunet-și-imagine/151603018234

152TELEFON MOBIL - Page 7 Empty Re: TELEFON MOBIL Wed Mar 05, 2014 12:05 pm

Aer Curat

Aer Curat

Very Happy


Azi am reusit sa le fac o vizita celor de pe Alunisului, dupa ce in prealabil vorbisem cu ei la tel.
Am cumparat si montat la ei folia de la 3M Vikuiti si un toc/husa pt tel, tip flap case; din pacate nu aveau si nici furnizorii lor nu aveau tip flip (deschidere tip carte).
Daca folia de protectie e cam scumpa, tocul a fost ceva mai rezonabil; desi ambele au acelasi pret, 35 ron.
Sper sa tina mult si bine. Smile

153TELEFON MOBIL - Page 7 Empty Re: TELEFON MOBIL Wed Mar 05, 2014 4:41 pm

c6t9

c6t9

Eu am folie din 2006. Dacă nu te mănâncă să o dai jos, ține până mori.

https://www.facebook.com/pages/Text-sunet-și-imagine/151603018234

154TELEFON MOBIL - Page 7 Empty Re: TELEFON MOBIL Wed Apr 23, 2014 9:28 am

c6t9

c6t9

https://www.utok.com/ro/seria-1000/utok-1000-q-lite

Arată bine pe hârtie. N-am avut, nu știu cum sunt. Dacă ai 2 ani garanție (nu știu cât are, dar cam atât este de obicei, ei spun 5, nu știu dacă este disponibilă prin toți vânzătorii), ar trebui să fie destul de bine. Să nu te aștepți la vreun update software. Destul de sigur că moare cu ce vine.

https://www.facebook.com/pages/Text-sunet-și-imagine/151603018234

155TELEFON MOBIL - Page 7 Empty Re: TELEFON MOBIL Wed Apr 23, 2014 11:51 am

Aer Curat

Aer Curat

Update-ul de soft n ar fi o problema mare, ca nah e destinata copiilor; mult mai important e sa reziste tableta in sine. Wink
Atat timp cat va rula bine, nu conteaza ca nu va avea update la ultima versiune de android.
Ma uitam la UTOK 780Q sau UTOK 800Q, desi nu stiu daca merita dif de bani (la emag 440 vs 562 ron); ma uitam la ele datorita discutiei cu Adytzu, altfel le incadrasem la alte private label-uri "confectionate pe o barja in Marea Chinei".

156TELEFON MOBIL - Page 7 Empty Re: TELEFON MOBIL Wed Apr 23, 2014 9:08 pm

adytzu



Vorbeste cu Bleu pe celalalt forum. El are una, are si preturi bune la ele (cel putin asa s-a laudat)...vezi ce zice.

157TELEFON MOBIL - Page 7 Empty Re: TELEFON MOBIL Wed Apr 30, 2014 7:29 am

Aer Curat

Aer Curat

Azi, avand o zi (mai) libera, am vrut sa rezolv chestiunea tabletei.
Dupa discutiile din zilele precedente, ma hotarasem sa cumpar Nexus 7 gen. 2. De dimineata am verificat din nou preturile si, f important, disponibilitatea in stoc.
Sunt multi, chiar si mag online ce prezentau incredere, care lucreaza cu stocurile distribuitorilor si nu ale lor proprii.
Dupa multe telefoane si discutii am comandat-o la cel.ro (aveau cel mai bun pret pt produs pe stoc, recte 959 ron), husa dedicata in culoarea dorita la pcgarage (70 ron), iar pt folia de protectie pt ecran am optat tot pt 24gsm (desi sensibil mai scumpa decat alte variante, de la cel putin dublu in sus, si nu este vb de o folie 3M, ci de Momax, pret fidelizare 75 ron). A trebuit sa fac 3 drumuri, dar am reusit sa le rezolv azi - aspect important; norocul meu ca spre cel.ro faceam oricm cam 1/2 din distanta, iar pcgarage era pe drumul de intoarcere de la 24gsm.

Impresii mai tarziu, asa la o prima vedere, are 2 etichete pe ea si 2 seturi de carticele in cutie, in lb engleza si lb franceza, atat; incarcatorul nu are piciorusele standard UE/RO, tot doua dar subtiri si late (tip platbanda) - nu exista vreo reglementare legala prin care orice echipament vandut sa corespunda si acestor norme/standarde ?!


Oktal m-a dezamagit azi.
E-mag o dezamagire mai mare; dupa ce au avut-o la 1.099 ron si apoi intr-o promo la 949 ron, de cateva zile au pus un pret de 1.249 ron, iar de ieri ofereau si husa dedicata cado' (la ei husa costa 100 ron) - wtf?!! .

158TELEFON MOBIL - Page 7 Empty Re: TELEFON MOBIL Wed Apr 30, 2014 10:28 pm

adytzu



Pai si de ce sa te dezamageasca? E pretul lor, marfa lor...o vand cu cat vor ei. Tie daca-ti convine cumperi, daca nu, nu.
Ai vreun agreement special cu ei pe care l-au incalcat cumva? Deci...nu vad unde e dezamagirea.
Au vreo obligatie pe undeva scrisa sa vanda mai jos ca toti ceilalti? Cipri draga, incearca intai sa intelegi legile comertului si apoi o sa fii mai linistit.

159TELEFON MOBIL - Page 7 Empty Re: TELEFON MOBIL Thu May 01, 2014 12:30 pm

Aer Curat

Aer Curat

No acu' zic si eu ca pricep catusi de cat treaba cu comertul, dar nah s-ar putea sa gresesc. Smile
Nu ca as fi facut vreo facultate de profil economic si neste ani acolo de iecsperienta. Very Happy

Ce spui tu e acceptabil, marfa lor si banii clientului; pe mine ma deranjeaza (poate sunt inca putin cam idealist) specula ordinara si tentativa de prosteala/umblatul cu cioara vopsita.
Altfel sunt/pot fi gasite destule motive justificate/intemeiate de a majora pretul unui produs, chiar si in domeniile it, tel mobila, etc. - unde deprecierea, nu de putine ori, e certa si chiar rapida si semnificativa.
Om mai vorbii noi cand ne-om vedea la o cafea. Wink

Revenind la tableta, a fost f bine primita de copile si dupa update-ul (nu avea ultima versiune de android) care s-a rezolvat neasteptat de rapid si instalarea catorva joculete, a fost pusa la treaba.
Din ce am observat, cand se jucau fetele, se misca f bine, se vede f bine chiar daca are doar 7".

Oricum, bucuria copilelor mi-a dat si mie o stare de bucurie si nu au mai contat nici drumurile, telefoanele/discutiile, etc.

160TELEFON MOBIL - Page 7 Empty Re: TELEFON MOBIL Thu May 01, 2014 12:49 pm

andrei0241

andrei0241

Pai si cum ai rezolvat'o cu incarcatorul? Atata timp cat ei vand produsul in .ro, ar trebui sa poata fi folosit, fara a mai cumpara adaptoare sau mai stiu eu ce, suplimentar.
Eu as fi pus problema de retur daca nu primeam si incarcator utilizabil

161TELEFON MOBIL - Page 7 Empty Re: TELEFON MOBIL Thu May 01, 2014 11:30 pm

adytzu



Dragul meu, tu privesti firmele respective prin prisma pretului la un prrodus/doua. Ei isi privesc business-ul la nivel general, asa ca, daca isi scad pretul la un produs ca sa-l vanda mai repede intr-o perioada (din diverse motive interne) automat vor creste pretul la altele ca profitul total sa fie constant. Cine stie ce gospodina s-a bucurat ca a luat un mixer mai ieftin in timp ce tu te plangi ca au scumpit tableta. Razz

Eu n-am studii economice, dar judec simplu si incerc sa-mi menajez neuronii.

162TELEFON MOBIL - Page 7 Empty Re: TELEFON MOBIL Fri May 02, 2014 11:28 am

Aer Curat

Aer Curat

Andrei, am un adaptor, nu a fost el nou (si-n anumite prize Legrand nu intra), dar isi face deocamdata treaba; macar unul din angajatii cel.ro a fost amabil si a vrut sa rezolve chestiunea asa cum a putut/s-a gandit pe moment.
Fiind cam presat de timp si dorind sa o rezolv in ziua respectiva (si cum multe magazine virtuale, inclusiv Oktal) nu aveau produsele in stocul propriu si nici nu aveam un termen cert de livrare, am mers mai departe. Smile
Cand voi mai avea o fereastra de timp caut unul mai .... potrivit (nici nu stiu daca cumva si adaptoarele astea ar trebui sa aiba anume specificatii, sau nu).

Adytzu, la chestiunea cu menajatul neuronilor ai perfecta dreptate si cam asta ar trebui urmarit. Wink

163TELEFON MOBIL - Page 7 Empty Re: TELEFON MOBIL Tue May 13, 2014 9:40 am

Aer Curat

Aer Curat

Intre timp, printre picaturi si dupa o buna perioada de timp, beneficiind si de faptul ca am avut pe mana un Samsung Galaxy Trend Plus, mi-am cumparat si eu unul (de la 750-800 cat costa pe la inceputul anului, am dat pe el 447 ron, ieri la Oktal).
Nu este vreo mare scula, dimpotriva face parte din gama entry level, insa pt ce-mi trebuie mie de la un telefon isi face treaba f bine.
Singura chestiune, capacitatea bateriei putea fi mai mare (1500 mAh); dar la banii astia, considerand tel per ansamblu nu-i rau.

Ramane sa rezolv cu operatorul, astia de la varzafone s-au bulangit si au o durere in partea dorsala, de client de numa numa. Degeaba am pe nr respectiv peste 15 ani vechime in retea (doar abo), nici nu se strofoaca sa dea un tel pt o pseudooferta macar.
Apropos de asta, ce stiti/parere aveti de rcs ?
Mai ales acum dupa incheierea parteneriatului cu varzafone pt acoperire nationala. Fiind clientul lor pe alte servicii, as beneficia de un abo nelimitat la un pret cu muuuult mai interesant decat ce ofera oricare din ceilalti 3 operatori.

164TELEFON MOBIL - Page 7 Empty Re: TELEFON MOBIL Wed May 14, 2014 5:37 am

adytzu



Incearca si ne spui si noua dupa aia. Razz

165TELEFON MOBIL - Page 7 Empty Re: TELEFON MOBIL Wed May 14, 2014 11:44 am

Aer Curat

Aer Curat

Pai sunt sanse f mari sa fac aceasta trecere. Smile
In special datorita tratamentului pe care-l are varzafone fata de clienti ......
Cum nici ceilalti nu sunt mai breji, macar sa fie cea mai buna oferta pt mine.

Parca vad ca ma chemi dupa aia pe la ine sa vedem cum e cu acoperirea pe acolo.  Razz 

166TELEFON MOBIL - Page 7 Empty Re: TELEFON MOBIL Wed May 14, 2014 8:23 pm

adytzu



Nu te chem ca tu mananci mult si e inca perioada de criza. Razz

167TELEFON MOBIL - Page 7 Empty Re: TELEFON MOBIL Wed May 14, 2014 10:21 pm

Aer Curat

Aer Curat

Lols 

168TELEFON MOBIL - Page 7 Empty Re: TELEFON MOBIL Sat May 17, 2014 7:56 am

andrei0241

andrei0241

La ce te referi spunand ca astia de la Vdf nu se strofoaca cu vreun telefon, macar? Te referi asa, de control, sau deja i'ai anuntat ca vrei sa renunti la ab?
Eu am acelasi nr la ab din 2001 (abonamentul, in sine, e si mai vechi) si am fost sunat doar de vreo 2 ori ptr a'mi propune ab de Vdf fix. Singurul motiv ptr care raman la ab e ca, in caz de urgenta prin cine stie ce tara, daca's pe cartela, risc sa nu pot vorbi decat cateva minute, altfel as fi trecut de mult la cartela, oferta e mai avantajoasa

169TELEFON MOBIL - Page 7 Empty Re: TELEFON MOBIL Mon May 19, 2014 12:44 pm

Aer Curat

Aer Curat

Ma refeream la a raspunde unei solicitari a clientului.
I-am anuntat doar ca sunt in tema cu ofertele actuale din piata, ce pot/vor sa ofere concurentii lor pt a ma muta/porta la ei si ca sunt dispus sa port o discutie/negociere si cu Vodafone daca doresc sa ma pastreze drept client (sunt, pe acel nr de tel., clientul lor de mai bine de 15 ani, doar abo).
Indiferent de pozitia lor si de disponibilitatea lor de negociere, chiar si-n cazul unui raspuns negativ (adica nu ar putea oferii nimic mai mult decat ofertele "de lista" disponibile pe site) ar fi fost frumos (macar asa de obraz/imagine/bun simt) sa dea un tel.

Astazi au binevoit sa dea un tel (macar a fost o d-na/d-soara draguta si amabila) si practic mi-au oferit abo red 29 la 10 euro cu tot cu tva.
Cel putin este un gest din partea lor, desi oferta e sensibil mai slaba decat alte variante; ex vs rcs, as plati dublu (10 vs 5 euro) si servicii mai putine (1 gb vs 5 gb trafic de date lunar, plus ca potentiala depasire la rcs nu este taxata).

170TELEFON MOBIL - Page 7 Empty Re: TELEFON MOBIL Sun Jun 08, 2014 6:29 am

andrei0241

andrei0241

Ai facut trecerea la RDS sau inca ai ramas "rosu"?

171TELEFON MOBIL - Page 7 Empty Re: TELEFON MOBIL Fri Jun 13, 2014 2:45 am

andrei0241

andrei0241

Ieri m'au sunat de la VDF pentru ca "numarul meu a fost ales dintre abonatii cu plata la zi" ... lucru neadevarat, luna asta fiind una din putinele in care nu am reusit sa ajung sa platesc pana pe 11, data scadenta a facturii.
Oricum, ideea era ca vroiau sa imi ... ofere o tableta. Le'am zis ca nu imi trebuie, mi'au mai oferit ceva (n'am inteles ce, dar am refuzat, oricum)

Asta e primul contact cu cei de la Vdf in ultimii 4 ani. Ultima oara ma sunau ptr tel fix Smile

172TELEFON MOBIL - Page 7 Empty Re: TELEFON MOBIL Thu Jun 26, 2014 2:33 am

Aer Curat

Aer Curat

Andrei scuze pt intarzierea raspunsului, am tot fost plecat si prins cu .... treburi.
In cazul celor 2 abo ale noastre, solutia finala a fost: contract nou cu vdf pt minimum 6 luni, min si sms nationale nelimitate, idem pt fix in zona internationala 1 (parca), trafic de net inclus de 2 gb, la un cost lunar de 7 euro, tva inclus.

Sponsored content



Back to top  Message [Page 7 of 7]

Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Similar topics

-

» Jocuri pe telefon

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum