Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

You are not connected. Please login or register

 » Auto » Generalități » Audi A7

Audi A7

+4
oaspetele
Frank SF
c6t9
Aer Curat
8 posters

Go down  Message [Page 1 of 1]

1Audi A7 Empty Audi A7 Mon May 02, 2011 7:01 am

Aer Curat

Aer Curat

Vroiam sa scriu inca de cand m-am intors din ultima deplasare la Ct, ca pe A2 la dus am avut ocazia sa vad live si sa mergem impreuna o scurta bucata de drum, un A7; de altfel a fost singura masina care m-a depasit la ducere.
Vazand-o in retrovizoare, initial nici nu mi-am dat seama ca e A7, mai degraba credeam ca e A5, m-am lamurit cand a ajuns in dreptul meu si mai apoi dupa ce m-a depasit.
Partea frontala nu are ceva neaparat controversat, ci este in ton/linie cu alte modele recente ale marcii.
Partea posterioara este oarecum controversata/intriganta, sau altfel spus de genul ori iti place ori nu-ti place. Personal nu o agreez in mod deosebit, per ansamblu, insa in acelasi timp sunt anumite parti care-mi plac; de ex stopurile, forma lor, dar si cum este decupat spatele, intr-o anumita masura in stil retro (chiar si Audi are, in trecut, modele de la care se putea inspira).
Nu tin sa discut in acest post partea tehnica, comparatii si altele asemenea.

As cumpara asa ceva ? (considerand ca as avea banii pt achizitie si intretinere, dar si ca as fi interesat de acest gen de masina).
Nu ar fi o decizie nici grea nici usoara, considerand (cum am scris mai sus) doar aspectul, aparentele, aceasta pt ca ma astept sa fie un model deosebit/reusit in gama Audi, dar in acelasi timp prefer Mercedes CLS; si asta nu doar pt faptul ca Mercedes a inventat acest tip de masina.

2Audi A7 Empty Re: Audi A7 Mon May 02, 2011 10:27 am

c6t9

c6t9

Păi nu cred că este o mașină așa emblematică pentru a avea un topic Very Happy.

Chiar nu-mi spune nimic. Deși a fost o vreme când un A8 mi se părea interesant.

https://www.facebook.com/pages/Text-sunet-și-imagine/151603018234

3Audi A7 Empty Re: Audi A7 Mon May 02, 2011 11:20 am

Aer Curat

Aer Curat

Nu e vb daca va fi sau nu o masina emblematica, dar sa separam putin discutiile. Smile
A8, mai ales varianta de acum 2-3 ani, este un model diferit.
Ce imi place la A7, partea frontala, este faptul ca are consola fata scurta; dar designul partii frontale e destul de banal, in linia actuala a marcii, fara a avea o tusa speciala.
Posteriorul e ciudatel, are cateva chestiuni interesante, dar per ansamblu parca nu e ok.

4Audi A7 Empty Re: Audi A7 Mon May 02, 2011 11:22 am

Frank SF



si eu as prefera CLS any minute, am vazut chiar unul azi si este superb. In plus, inteleg ca vor scoate si CLS 4Matic.

A7 e in primul rind o masina foarte mare, iar spatele, desi are unele trasaturi interesante, cum a zis si Aer Curat, totusi mi se pare disproportionata si ciudata. A5 Sportback e mult mai reusit.

in plus am vazut un filmulet de pe Option Sport Auto cu 3.0TDI 245 CP si urca destul de incet de la zero la viteza maxima...

5Audi A7 Empty Re: Audi A7 Mon May 02, 2011 9:23 pm

oaspetele



A5 all the way.
Desi nu ma entuziasmez 'estetic' cand ma uit la o masina, in cazul asta trenuie sa recunosc ca imi place.
A7 nu e rau, dar nu depaseste CLS-ul. In schimb, A8-ul e chiar reusit.

6Audi A7 Empty Re: Audi A7 Tue May 03, 2011 1:16 am

c6t9

c6t9

Nu știu, deja la clasa asta se complică lucrurile și pot exista diverse alternative.

https://www.facebook.com/pages/Text-sunet-și-imagine/151603018234

7Audi A7 Empty Re: Audi A7 Tue May 03, 2011 7:01 am

ska

ska

e misto A7-le. cel putin in realitate e mai impozant ca-n poze. spatele e ciudat spre urat. dar din nou, parca in realitate nu e chiar asa exagerat de urat. ok, tot nu-mi place, dar nu mai e chiar ca-n poze Smile

e destul de joasa, e lata... are prezenta.

dar prefer totusi un CLS...

8Audi A7 Empty Re: Audi A7 Wed May 04, 2011 3:11 am

the1



Eu prefer un 911... chiar si de baza. Smile

9Audi A7 Empty Re: Audi A7 Wed May 04, 2011 5:16 am

andrei0241

andrei0241

Pai ce legatura are una cu alta? 911 incepe de la 80k, printre altele Very Happy

10Audi A7 Empty Re: Audi A7 Wed May 04, 2011 12:31 pm

pejte



Vazut azi un A7. Am dat o tura in jurul lui. E doar un alt hAudi banal...

11Audi A7 Empty Re: Audi A7 Wed May 04, 2011 9:33 pm

oaspetele



Cred ca aceasta remarca nici nu-si mai are rostul.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Very Happy

12Audi A7 Empty Re: Audi A7 Wed May 04, 2011 9:39 pm

pejte



CUM!?!?!? VRETI SA MA CENZURATI?!?!?! N-AM VOIE SA-MI EXPRIM PAREREA?!?!? [You must be registered and logged in to see this image.]

13Audi A7 Empty Re: Audi A7 Wed May 04, 2011 9:45 pm

oaspetele



iz enibody hu dozant nou ur opinion ? enibody ??
Razz

14Audi A7 Empty Re: Audi A7 Mon Jul 18, 2011 2:52 pm

Aer Curat

Aer Curat

In ultima perioada am mai vazut cateva bucati de A7 pe sosele; e posibil sa aiba o soarta mai buna decat alte modele mai ..... diferite. Smile

15Audi A7 Empty Re: Audi A7 Tue Jul 19, 2011 2:45 am

c6t9

c6t9

Da, e AUDI.

https://www.facebook.com/pages/Text-sunet-și-imagine/151603018234

16Audi A7 Empty Re: Audi A7 Tue Jul 19, 2011 3:40 am

Aer Curat

Aer Curat

Si Phaeton-ul, de ex., nu. Very Happy

17Audi A7 Empty Re: Audi A7 Tue Jul 19, 2011 8:33 am

c6t9

c6t9

Wink

https://www.facebook.com/pages/Text-sunet-și-imagine/151603018234

Sponsored content



Back to top  Message [Page 1 of 1]

 » Auto » Generalități » Audi A7

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum