Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

You are not connected. Please login or register

Plimbarea cu bicicleta

+2
c6t9
Aer Curat
6 posters

Go to page : Previous  1, 2, 3

Go down  Message [Page 3 of 3]

1Plimbarea cu bicicleta - Page 3 Empty Plimbarea cu bicicleta Wed Mar 09, 2011 10:32 am

Aer Curat

Aer Curat

First topic message reminder :

Desi nu pot spune ca pt mine reprezinta un hobby in adevaratul sens al cuvantului, de cate ori pot si am ocazia (timp liber, conditii meteo, etc.) imi face mare placere sa ma plimb cu bicla; desigur de preferat intr-un cadru cat mai civilizat, mai putin poluat si mai putin aglomerat. Dar cum traim in RO si mai ales in Buc. .........
Anul trecut am achizitionat o noua bicla, care a costat cam cat un laptop Very Happy , de care sunt f multumit si pe care as vrea sa o scot la plimbare mai des, in special pe carari (mai lejere la inceput) de munte.


51Plimbarea cu bicicleta - Page 3 Empty Re: Plimbarea cu bicicleta Mon Sep 19, 2011 10:28 am

Aer Curat



lol!

52Plimbarea cu bicicleta - Page 3 Empty Re: Plimbarea cu bicicleta Fri Apr 06, 2012 6:30 am

Aer Curat

Aer Curat

Renaşterea unui „clasic” » Bicicleta Pegas s-a întors!

Nu-i rau si in primul rand "Bravo" pt initiativa.
Poate vor continua si vor lansa si alte/celelalte modele; personal astept cu mare interes Pegas Practic (pliabila inca de pe atunci si fara fitze si bashini), de care ma leaga f multe amintiri, mult mai multe decat fata de oricare alta bicla si nu numai.
Modelele de acum, ma duc cu gandul la un mix intre Pegas si Modern.

53Plimbarea cu bicicleta - Page 3 Empty Re: Plimbarea cu bicicleta Mon Jun 18, 2012 1:23 pm

Aer Curat

Aer Curat

Ce ski, placa si de astea, mai bine:




Twisted Evil Bravo

54Plimbarea cu bicicleta - Page 3 Empty Re: Plimbarea cu bicicleta Mon Jun 18, 2012 11:06 pm

c6t9

c6t9

Moaaaaaaaaa răcoare.

https://www.facebook.com/pages/Text-sunet-și-imagine/151603018234

55Plimbarea cu bicicleta - Page 3 Empty Re: Plimbarea cu bicicleta Mon Jul 30, 2012 1:03 pm

Aer Curat

Aer Curat

In ultimile sapt am folosit mai mult bicla decat masina; cum ar venii 2wd, dar rwd, putere proprie ajutat insa de multiplicatoarele/angrenajele biclei.
Pt mine, e frumos, ma simt mai bine, chiar daca in traficul din Buc. extrem de multi soferi (dar si multi pietoni) nu au nicio atentie/consideratie pt cei pe 2 roti. Pt a fi bagat in seama, adica ferit sau macar observat, trebuie sa fi cat mai mare si sa faci cat mai mult zgomot; mare sunt, zgomot nu prea fac.
Azi, de ex., am parcurs undeva in jur de 20 km exclusiv urban, noroc ca nu a fost asa aglomerat precum uzual, inca mai e perioada de concedii, lumea e cat de cat relaxata. Daca as fi fost in zone extraurbane, sau sa fie disponibila o infrastructura adecvata chiar si-n urban, puteam parcurge cu placere mai mult.
E posibil sa fi depasit usooor limita de viteza Very Happy pe panta ce coboara printre parlament si academie/arhive sau ce o mai fi pe acolo.

56Plimbarea cu bicicleta - Page 3 Empty Re: Plimbarea cu bicicleta Mon Jul 30, 2012 11:17 pm

c6t9

c6t9

Dacă aș trăi într-o lume normală, ar fi soluții pentru mai puțină poluare și alte avantaje.

Dacă statul m-ar scuti de la plata impozitului pe mașina actuală, aș fi dispus să cumpăr strict pentru oraș, o căcărează pur electrică, mare cel mult cât un Smart.

Din păcate nu se vor lua niciodată măsurile bune, ci numai cele cretine, fără să ofere soluții reale.

https://www.facebook.com/pages/Text-sunet-și-imagine/151603018234

57Plimbarea cu bicicleta - Page 3 Empty Re: Plimbarea cu bicicleta Fri Aug 17, 2012 5:47 am

Aer Curat

Aer Curat

Pt ca erau prea multe si prea bine facute: Opt piste de biciclete din Capitala, desfiintate de Politia Rutiera
ghilimelele le puneti voi.

58Plimbarea cu bicicleta - Page 3 Empty Re: Plimbarea cu bicicleta Fri Aug 17, 2012 6:20 am

c6t9

c6t9

În București nu există nici o pistă. O idee:



Plimbarea cu bicicleta - Page 3 Pics-010

https://www.facebook.com/pages/Text-sunet-și-imagine/151603018234

Sponsored content



Back to top  Message [Page 3 of 3]

Go to page : Previous  1, 2, 3

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum